Найкращий вареник та найдовшу косу нагородять у Сорочинцях

Найкращий вареник та найдовшу косу нагородять у Сорочинцях

Відучора для полтавчан та й для всіх українців, що завітають у Полтавську область, настало свято. В селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області відкрився Національний Сорочинський ярмарок. Цьогоріч його організатори обіцяють перетворити українське базарювання на справжній живий музей, де національні продукти продаватимуть сотні виробників із 22 областей України, а також підприємства з Росії, Білорусі, Молдови, Польщі.

Свято зі смаком яблук

Свято зі смаком яблук

Усе, на що щедрою була нинішнього літа природа, — овочі, фрукти, гриби, квіти, зілля, колоски — покладіть до спасівського кошика, якого понесете сьогодні освячувати до церкви. Другий Спас, або Яблучний (у давнину чомусь до урочистого моменту освячення не можна було їсти червонобоких дарів саду) здавна був в Україні одним із найшанованіших хліборобських свят. До цього часу, як правило, закінчували жнива, бо надалі «небесною канцелярією» починала заправляти осінь. А отже, розраховувати на стабільну й хорошу погоду було марно. З цього приводу в народі казали: «Святий Спас приготував усього про запас: і дощ, і вітер, і холод, і тепло». У цей час в Україні подекуди могли бути й заморозки.

Море хвилюється раз

Море хвилюється раз

Сильний шторм бушує на Чорному морі з понеділка. За свідченнями фахівців, це досить незвичне для цієї пори року погодне явище, адже висота хвиль біля берега моря становить метр-півтора. І це притому, що вітер оцінюють як слабкий. Проте хвилювання моря досягає чотирьох-п'яти балів, передає «Кримська лінія».

Щоб не останній!

Щоб не останній!

Усі розумники переконували мене, що у сьомій книжці про Гаррі Поттера Джоан Ролінг умертвить свого «годувальника», який на сьогодні приніс письменниці 1 мільярд доларів. Британська літераторка сама не раз заявляла про семикнижжя і не більше. Але схоже на те, що гіпотетична смертна кара Гаррі Поттера відміняється. Навесні Джоан Ролінг почала натякати на можливість продовження поттеріани, а вчора італійські ЗМІ, посилаючись на інтерв'ю, яке Ролінг дала під час однієї із книжкових ярмарків, процитували її обіцянку не завершувати цикл книг про юного чарівника із Гогвортсу.

Румуни в дунайських плавнях

Румуни в дунайських плавнях

Міжнародний алярм, що закалатав відносно будівництва чи відновлення робіт, як їх називають прибічники транспортного міністра, змусив офіційний Київ вдатися до відповідної реакції. Ще 20 липня українська та румунська сторони (остання, ніде правди діти, має економічний інтерес у цій справі) провели консультації, на яких було вирішено, що українці передадуть своїм візаві всю необхідну їм інформацію.

У ХХI століття — з королем і Богом

У ХХI століття — з королем і Богом

Через 14 років після повалення комунізму парламент Сербії позавчора нарешті відмовився від червоної зірки як державної емблеми та проголосував за нові державні символи. На офіційному сайті уряду Сербії повідомляється, що за нові прапор, герб та гімн проголосували 183 депутати парламенту без жодного голосу «проти» та при трьох «утрималися». Щоправда, сербські ЗМІ та світові інформагенції повідомляють, що такої єдності вдалося досягнути завдяки бойкоту засідання парламенту депутатами від Соціалістичної партії колишнього президента Слободана Мілошевича, оскільки вони вважали запропоновані до запровадження державні символи «буржуазними та монархістськими». На що спікер парламенту Предраг Маркович відповів, що Угорщина, Болгарія, Росія та Польща використовують монархістську символіку, але є демократичними країнами.

Всі статті рубрики