Українські вояки вразили іноземців своєю майстерністю на танкових змаганнях

16.05.2017
Українські вояки вразили іноземців своєю майстерністю на танкових змаганнях

Танковий біатлон передбачав і специфічне завдання: ефектне розчавлення «легковика». (Фото з сайта milnavigator.com.ua.)

У Німеччині, на полігоні навчального центру Командування підготовки 7-ї Армії США (по­близу містечка Графенвер), попередного тижня тривали військові змагання «Танковий виклик сильної Європи-2017».
 
Серед команд Австрії, Німеччини, Польщі, США, Франції були й українські танкісти (єдині, хто мав реальний бойовий досвід) на старенькому Т-64БВ.
 
І хоча, на відміну від натовських колег, полігон їм був абсолютно не знайомим, результати українських вояків і їхня майстерність вразили іноземців, адже на машинах, сконструйованих у 60-ті роки, екіпажі демонстрували чудеса маневреності та влучності.
 
Програма змагань включала дві основні частини — бойові стрільби підрозділу в наступі і в обороні.
 
Виконання вправ зі штатної стрілецької зброї, виклик вогневої підтримки, водіння, визначення відстані до цілі, ідентифікація (розпізнавання) цілі, тактична медицина та евакуація пораненого, дії при застосуванні противником зброї масового ураження, евакуація пошкодженого (підбитого) танка.
 
Програма змагань передбачала й перевірку фізичних кондицій військовиків — подолання спеціалізованої смуги перешкод та спортивну естафету.
 
Загалом, кожен взвод змагався у 12 вправах із максимальним загальним числом у 1500 балів. Вправи «взвод у наступі» та «взвод в обороні» давали можливість набрати максимальну кількість до 500 балів, інші вправи до 50 балів кожна.
 
Переможцем цьогорічних змагань став австрійський танковий взвод, що виступав на танках Leopard 2A4.
 
Другою була німецька команда, що виступала на сучасніших танках Leopard 2A6, а «бронзу» вибороли американські танкісти на Abrams M1A2 SEP.
 
Взнаки далися українцям, які здобули п’яте місце, технічні параметри їх «броні», адже треба розуміти, що можливості техніки 60-70-х, у порівнянні з технікою 90-х, обмежені.
 
Наприклад, при здійсненні маневру заднім ходом наш Т-64 рухається з максимальною швидкістю лише 4 км/год., тоді як зарубіжні залізні «коні» розганяються до... 40 км/год.; а потужність наших двигунів — ­удвічі менша, ніж у американців та французів.
 
Варто додати, що спочатку українців хотіли відрядити на змагання на сучасних українських танках «Оплот», однак не знайшли на них підготовлені екіпажі.
 
А тому «нагорі» й вирішили відправити танкістів-фронтовиків із бойовим досвідом на добре відомих їм машинах. 

 • Кібератаку проти України зупинено

  Українські фахівці з кібербезпеки зупинили масштабну і безпрецедентну кібератаку на корпоративні мережі та мережі органів державної влади України станом на середу. >>

 • У «Борисполі» утворилися великі черги через вірус Petya.A (фото)

  Величезні черги на паспортний контроль утворилися в аеропорту "Бориспіль" у середу зранку. Причина: досі не працює головний сервер аеропорту "Бориспіль" через кібератаку, від якої напередодні постраждали десятки великих українських компаній. >>

 • Кібератаку проти України готували місяць

  “Організатори атаки добре знали специфіку розсилок службових листів в українському комерційному і державному секторі і маскували розсилки листів, що містять вірус, які з цікавості відкривали недосвідчені користувачі. У програмному коді вірусу була закладена дата запуску 27 червня об 11:00". >>

 • Вірус Petya.A заблокував роботу Кабміну

  Масштабні хакерські атаки, зокрема, застосування вірусу Petya.A призвело до паралізації роботи Кабінету міністрів України у вівторок. Зокрема, вірус заблокував не лише роботу урядового сайту, але робочих комп’ютерів урядовців. >>

 • В Україні відбулася масштабна хакерська атака на банки, енергетичні компанії та держустанови

  За попередньою інформацією, жертвами стали Приватбанк, Київенерго, Укренерго, Нова пошта, Вега-телеком, Савсервіс, Укрпошта. Ощадбанк наразі спростовує, що ранкові збої в роботі обладнання були у результаті хакерської атаки. НБУ вже повідомила про загрозу хакерських атак для всіх фінустанов. >>