Росія готова до посилення бойових дій на Донбасі

08:50, 10.10.2017

Скупчення військ та важкої бронетанкової й артилерійської техніки РФ біля контактної лінії на сході України свідчить про те, що Росія готова до посилення бойових дій з окупованої території в будь-який момент.

 

Про це заявив під час роботи Першого комітету Генасамблеї ООН директор департаменту міжнародної безпеки МЗС України Сергій Шутенко у ніч на вівторок.

 

"Російське військове командування залишається готовим до посилення бойових дій. Про це свідчить велика кількість важкої зброї, розміщеної біля контактної лінії. З початку 2017 р. у заборонених районах зафіксовано розгортання понад 1,5 тис. танків, артилерійських систем, в тому числі артилерійських ракетних комплексів та мінометів", - заявив український дипломат, передає «Укрінформ».

 

Пан Шутенко підкреслив, що з початку року Україна тричі ініціювала масштабне припинення вогню по всій лінії зіткнення, і щоразу російські окупаційні сили та їхні прибічники порушували його.

 

"Водночас, російські окупаційні сили навмисно проводять провокаційні обстріли житлових районів", - наголосив Шутенко. Більше того, щоб приховати порушення, російські окупаційні сили перешкоджають роботі спостерігачів СММ ОБСЄ та обмежують їх доступ до районів зосередження своїх сил.

 

За його словами, лише в період з середини травня до серпня 2017 року Місія з моніторингу прав людини в Україні зафіксувала 26 загиблих і 135 поранених серед цивільного населення. Загалом же, у конфлікті загинуло понад 10 тис. людей, 25 тис. поранені й 1,6 млн були змушені покинути свої оселі.

 

"Такі цифри є більш промовистими за будь-які слова. Вони вимагають жорсткої реакції з боку всього міжнародного співтовариства. Жорстокі злочини держави-агресора повинні бути припинені", - наголосив представник України.

 

Дипломат підкреслив, що Українська держава продовжує бути відданою імплементації Мінських угод.

 

"Ми не підтримуємо військового рішення і вважаємо, що наявні політичні засоби повинні використовуватися для припинення російської агресії проти України та уникнення подальших страждань цивільних. Ця агресія, що спирається на чіткі імперіалістичні амбіції, спрямована проти європейської і трансатлантичної єдності як основних елементів глобального порядку безпеки", - зауважив представник МЗС України.

 

У цьому зв'язку він закликав міжнародну спільноту "посилити тиск на агресора задля відновлення поваги до основних принципів Статуту ООН та міжнародного права"