28.09.2007

Важка атлетика

На чемпіонаті світу, що позавчора завершився у Таїланді, медалі вибороли дві українські спортсменки. Слідом за Наталією Давидовою бронзовою призеркою стала ще одна представниця Чернігівщини — Ольга Коробка, яка в категорії понад 75 кг показала третій результат у ривку (126 кг), поштовху (155 кг) і сумі (281 кг). Тепер у колекції 22–річної українки вже десять бронзових медалей, зібраних на чотирьох останніх світових форумах. У суперечці за «золото» кореянка Ян Мі Ран встановила світовий рекорд (319 кг), але обійшла китаянку Му Шуаншуан лише за рахунок меншої власної ваги.

Найкращим показником українських чоловіків стало п’яте місце маріупольця Артема Удачина у вазі понад 105 кг (195+232).

Згідно з рейтингом Міжнародної федерації легкої атлетики, броварчанка Людмила Блонська стала кращою багатоборкою планети минулого сезону. 30–річна срібна призерка чемпіонату світу потіснила з лідерської позиції переможицю рейтингу чотирьох попередніх років — знамениту шведку Кароліну Клюфт.

Велоспорт

У середу в Штутгарті (Німеччина) стартував чемпіонат світу. Збірна України прибула боротися за олімпійські ліцензії у найсильнішому складі. У перший змагальний день розіграли два із шести комплектів нагород. У жіночій гонці з роздільним стартом на 25,1 км тріумфувала німкеня Купфернагель (34 хв. 43,8 сек.). 19–річні луганчанки Леся Калитовська й Світлана Галюк показали 33–й (+3.18,2) і 41–й (+4.11,2) результат відповідно. Серед молоді до 23 років заїзд на 38,1 км виграв голландець Боом (48.58). 22–річний Олег Чужда з Рівного став 29–м (+2.51), а 21–річний донеччанин Андрій Суральов — 58–м (+5.15).

На турнірі серії WTA ІІ категорії у Люксембурзі і третя українка зачохлила ракетку в стартовому колі. Киянка Катерина Бондаренко, подолавши кваліфікацію, в основній сітці програла шостому номеру посіву — швейцарці Патті Шнідер (1:6, 3:6).