Допоможи собі централізовано

Допоможи собі централізовано

Відтепер будь-яка людина, яка перебуває в скрутній життєвій ситуації, незалежно від прописки та регіону проживання, має змогу отримати кваліфіковану допомогу. Проконсультуватися з психологами, юристами та соціальними педагогами з приводу працевлаштування, побутових, педагогічних, медичних та економічних питань можна у Києві, у першому Всеукраїнському центрі соціально-психологічної допомоги, що відкрився днями. Будівництво притулку відбувалося за кошти державного бюджету (витрати сягнули, до речі, мільйона гривень), а утримання буде покладено вже на плечі місцевого.

«Дипломатія» порятунку

«Дипломатія» порятунку

Нагорода героя завжди знайде, навіть якщо «автор» подвигу живе в іншій державі. У цьому мав нагоду впевнитися білоруський підліток, учень 9-А класу Брестської середньої школи № 9 Максим Мрочко. Цього літа, відпочиваючи під час канікул у дідуся з бабусею в селі Заболоття Ратнівського району Волинської області, хлопчина врятував десятирічну дівчинку Віку, котра тонула в місцевому ставку.

«Небокрай» і небайдужість

«Небокрай» і небайдужість

Милосердя і мистецтво єднають різнонаціональні громади: єврейська благодійна організація «Бейтейну — Наш дім» разом із державними соціальними службами проведе програму «Небокрай», яка допоможе виявити в українських інтернатах талановитих дітей і розвинути їхнє обдарування. Гроші на цю справу виділив благодійний фонд євреїв США «Джойнт». «Бейтейну — Наш дім» — організація, створена 2004 року, аби надавати психологічну й соціальну допомогу дітям та їхнім родинам у єврейській спільноті України. Головна методика — арт-терапія, тобто «лікування мистецтвом». Діти пробують себе в малярстві, вишиванні, музиці, гончарстві, беруть участь у театрально-циркових номерах тощо. Педагоги та психологи, що ведуть ці студії, переконані: ніщо так не лікує душу, як творчiсть, розкриття внутрішнього світу дитини через мистецтво. За два роки «Бейтейну — Наш дім» накопичив досвід роботи з родинами й почав застосовувати його і в українській громаді.

Активісти-«підпільники»

Активісти-«підпільники»

Про існування громадських організацій, які прикриваються благими справами, відомо всім. А тут ще й статистика вигулькнула: Міністерство юстиції повідомляє, що не може знайти за зареєстрованими адресами близько десятої частини Всеукраїнських громадських організацій та об'єднань. Згодом відсоток не виявлених, а отже, теоретично неіснуючих громадських організацій може зрости ще більше, оскільки на сьогодні проведено перевірку лише тих організацій, які були зареєстровані протягом 1990—1994 років. І це при тому, повідомляє прес-служба міністерства, що влітку цього року відомство розмістило оголошення, яким просило громадські організації повідомити про зміни, що відбулися в статутних документах об'єднань громадян, зокрема щодо місцезнаходження. Проте отримало відповідь лише від чотирьох iз них. Отож, припускають у міністерстві, переважна більшість цих об'єднань та організацій існує лише на папері.

Всі статті рубрики