Коли мороз щипається…

Коли мороз щипається…

Холодова алергія (інша назва — холодова кропивниця) може проявитися і через декілька хвилин після виходу з будинку на мороз, і після тривалої прогулянки на вулиці, коли шкіра вже «відмерзає» в теплі.

Назад у минуле: чим може вразити сучасну людину пошта ХІХ століття

Назад у минуле: чим може вразити сучасну людину пошта ХІХ століття

Якби ямщик із далекого XVIII століття побачив пошту в її теперiшньому вигляді, то, бідолага, навіть не зрозумів би, що воно таке і з чим його їдять. І річ навіть не в залізних конях, які перевозять наші посилки та листи.

Теги: Історія

Дитинство «під уколом»

Дитинство «під уколом»

14 листопада людство відзначає Міжнародний день боротьби з діабетом. Саме цього дня багато років тому народився канадський лікар Фредерик Бантінг — дослідник, який отримав Нобелівську премію за відкриття інсуліну. Сьогодні, за великим рахунком, лікування людей iз цукровим діабетом — це не стільки призначення препаратів, інсулінів чи таблеток для зниження цукру.

Недуга під мікроскопом

Недуга під мікроскопом

Сучасні бокси, ціла «виставка» холодильників, у яких зберігають матеріали пацієнтів на аналізи, надпотужний мікроскоп, апарати для виконання і класичних, і серологічних досліджень, різні пробірки, скельця, баночки, інструменти — ми у самому серці вірусологічної лабораторії.

«Рукоділля» одного проколу

«Рукоділля» одного проколу

Лікарі з давніх-давен мріяли про фантастичний вид операції: хірург із точністю до міліметра бачить, що відбувається всередині тіла, має вільний доступ до хворого органа, щоб розправляти, видаляти, зшивати. І все це — без болючих, щедрих на ускладнення глибоких розрізів, які застосовують у відкритій хірургії.

«Ніколи не втрачайте надію!»

«Ніколи не втрачайте надію!»

Щороку від онкозахворювань помирають понад 90 тисяч українців. На обліку в онкологічних установах перебуває близько мільйона хворих. Але рак — не вирок, не фатальність. Це діагноз, хвороба, яку можна перемогти.

Проспиртоване горе

Проспиртоване горе

У країні, де запій — норма життя, де 5–річні діти можуть страждати від білої гарячки, а жінки — пити без перерви на вагітність, надзвичайно важко рятувати людей від алкоголізму. Утім за кожне життя треба боротися, адже кожна людина — безцінна для світу. У цьому переконаний наш співрозмовник — голова Київської регіональної організації «Відродження» Олександр Трамбовецький, який упродовж 40 років допомагає людям прийти до тверезого способу життя.