Не забули пом'янути незлим, тихим словом...

Не забули пом'янути незлим, тихим словом...

Уже традиційно вчорашній день, 9 березня, пройшов під знаком Кобзаря. У Києві біля пам'ятника великому поету зранку можна було угледіти перших осіб держави — вони покладали квіти з нагоди 192-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка до підніжжя Кобзаря. Першим це зробив Президент України Віктор Ющенко. Загалом офіційна делегація вийшла чималою, через це навіть перекрили найближчі до парку Тараса Шевченка вулиці — відтак у напрямку Хрещатика утворився солідний затор. У церемонії покладання квітів також взяли участь Прем'єр-міністр України Юрій Єхануров, секретар РНБОУ Анатолій Кінах, київський міський голова Олександр Омельченко, мiнiстри та народні депутати.

Брат шиїт проти брата суніта

Брат шиїт проти брата суніта

Учора шестеро осіб загинули та восьмеро отримали поранення в результаті вибуху в багдадському районі Амрія, повідомила іракська поліція. Закладену на узбіччі дороги бомбу підірвали, коли поруч проїздив патруль іракської армії. Але серед жертв немає військових, а лише цивільні, зокрема загинула одна дитина.

«Я жах, що летить на крилах ночі...»

«Я жах, що летить на крилах ночі...»

Експерти ООН побоюються, що епізоотія пташиного грипу, яка так стрімко перекинулася з азіатських країн на Європу, протягом найближчих 6—12 місяців може досягти Південної і Північної Америки. На думку вчених, вірус у Штати принесуть перелітні птахи, які летять із Західної Африки в Арктику і на Аляску, передає агенція «Рейтерз». Дослідники не виключають, що вже через півроку пташиний мор охопить більшість країн планети, і вірус H5N1 навчиться легко переходити від людини до людини...

Фанфан-тюльпан

Фанфан-тюльпан

Іменем Президента України названо помаранчевий тюльпан, виведений у Нідерландах, — ця квітка так і називається: «Віктор Ющенко». Його днями презентували українській громаді та самому винуватцю урочистостей в Маріїнському палаці. Як повідомляє прес-служба Президента України, селекціонери з Нідерландів привезли до України квітку помаранчевого кольору, що вперше зацвіла шість тижнів тому.

«Мирна» відзнака

«Мирна» відзнака

Ці почесні світові нагороди українські «спартанці» дійсно заслужили. Як-не-як, а не лише корупційними скандалами служба українського солдата оцінюється за кордоном.

Мені марку й купе до Одеси!

Мені марку й купе до Одеси!

Для того щоб зберегти позиції лідера на ринку зв'язку, «Укрпошта» повинна запроваджувати нові сучасні послуги та технології, переконаний міністр транспорту та зв'язку України Віктор Бондар. Як розповів «УМ» прес-секретар міністра Костянтин Жура, минулого тижня керівник галузі доручив «Укрпошті» та «Укрзалізниці» вивчити можливість реалізації авіа- та залізничних квитків через мережу поштових відділень.

Шлях сподвижництва

Шлях сподвижництва

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

5 березня 2006 року пішла з життя дорога нам людина — Михайло Теодорович Брик, перший віце-президент Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктор хімічних наук, професор, вчений зі світовим ім'ям, засновник школи мембранних технологій, заслужений діяч науки і техніки України, справжній український патріот.

«Чорне золото» — на чорний день

«Чорне золото» — на чорний день

Рада національної безпеки й оборони зажадала, аби в десятиденний термін було підготовлено програму дій із формування стратегічного запасу нафти і нафтопродуктів в Україні. За словами секретаря РНБО Анатолія Кінаха, запас сформують як мінімум упродовж двох років. Якщо виходити з досвіду угорців, то створити його справді можливо. Скажімо, Угорщина подбала, щоб стратегічного запасу «чорного золота» їй вистачило на три місяці, в разі повної блокади з постачання цього виду енергоносіїв. Про потребу в такому запасі урядовці нагадували постійно, але свій намір не реалізовували через низку причин. Чим викликано те, що саме тепер РНБО поставила питання руба, можна тільки здогадуватися. Раніше Українська спілка промисловців і підприємців (УСПП) попереджала про можливість кризи в нафтопереробній галузі та проблеми функціонування нафтопереробних підприємств. Обгрунтовували цей прогноз тим, що запроваджені у першій половині 2005 року заходи погіршили умови господарювання, через що відбулося значне скорочення переробки нафти і виробництва нафтопродуктів в Україні та заміщення їх імпортом. Проте Прем'єр-міністр Юрій Єхануров, у свою чергу, заявив, що вважає винними у цьому лобістів нафтотрейдерів, які виявилися сильнішими за уряд щодо впливу на народних депутатів. За його словами, уряд підготував законопроект, який мав би стимулювати розвиток вітчизняної нафтопереробки. «Цей законопроект було внесено в парламент, але депутати його не приймають, ігнорують. Я вважаю, що до виборів вони його не приймуть», — зазначив Прем'єр.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Пiшли на поправку

Пiшли на поправку

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Американська влада після нещодавнього визнання України країною з ринковою економікою, підписання з нею двостороннього протоколу про взаємний доступ на ринки товарів і послуг у рамках майбутнього вступу нашої держави у СОТ знову потішила українців. Зокрема Палата представників американського Конгресу скасувала останній бар'єр на шляху до відновлення для України режиму нормальних торговельних взаємин зі Сполученими Штатами. 8 березня майже одностайно (417 голосів — за, 2 — проти) було ухвалено законопроект про зняття з України дії поправки Джексона-Веніка. Цей документ, прийнятий ще в 1974 році як політичний захід проти Радянського Союзу через перешкоджання еміграції євреїв, забороняв надання державних кредитів, а також встановлював дискримінаційні податки й тарифи на український експорт. Зараз із цим радянським спадком досі живе Росія та низка інших пострадянських країн.

Всі статті рубрики