Опіки — рятівники

Опіки — рятівники

Не було б щастя, так чергове нещастя врятувало! Інакше не скажеш про недавні пригоди 47-річного мешканця села Вовчанське, що в Якимівському районі. Березневого ранку чоловік встав «не з тієї ноги», спіткнувся і впав обличчям на електроплитку, повідомляє Центр пропаганди головного управління МінНС у Запорізькій області. Можете собі лише уявити, наскільки болючим був для людини контакт із розпеченою спіраллю — хата враз наповнилася таким лементом, що до потерпілого збіглися всі сусіди. Оперативно приїхала і карета швидкої допомоги, яка доправила чоловіка до Якимівської райлікарні.

Пульс нормальний!

Пульс нормальний!

Сьогодні Черкаський обласний кардіологічний центр тулиться у аварійному корпусі, який простояв без капітального ремонту майже сто років і має не найкращі умови для лікування. Але вже до кінця цього року в місті завершиться реконструкція корпусів на базі колишнього санаторію «Сосновий бір», а в першому кварталі наступного року туди переїде вся «сердечна» служба, розкидана сьогодні по різних корпусах обласної лікарні.

Випускай пару!

Випускай пару!

Щира посмішка, намертво «приклеєна» до обличчя – не кращий спосіб реагувати на людей та події, які вас дратують чи то просто доводять до кипіння, кажуть німецькі дослідники. А професії, які вимагають від людей постійної ввічливості, просто заганяють працівників у могилу, нагороджуючи людей цілим букетом серцево-судинних захворювань. Особливо це стосується стюардес, продавців та співробітників call-центрів, передають «Медновини».

Чебурашці й не снилося

Чебурашці й не снилося

Слухати музику через навушники, хоч якими б якісними вони були — небезпечно для здоров'я, кажуть науковці. Учені з'ясували, що захоплення аудіо- та МР3-плеєрами викликало погіршення слуху в третини американських підлітків. Відповідно до даних, опублікованих у газеті «Нью-Йорк Пост», 29 відсотків підлітків, які часто слухають плеєр, мають звичку постійно перепитувати співрозмовника під час розмови, а 17 відсотків скаржаться на постійний дзенькіт у вухах. Чому такі проблеми мають саме підлітки, а не дорослі любителі музики?

Гама-ніж і все-все-все

Гама-ніж і все-все-все

Дуже прикро, але факт: незважаючи на те, що українські лікарі високо цінуються у світі, і наших «світил» час від часу намагаються переманити закордонні клініки, за своїми технологіями Україна на десятки років відстала від багатьох цивілізованих країн. Скажімо, в Японії практично всі лікарні відмовилися від ведення паперової документації (там кожен пацієнт має електронну карту, куди записуються покази термометра, тонометра, кардіографа та інших приладів), а в більшості наших поліклінік лікарі в очі не бачили електронного термометра, у Сполучених Штатах лікують практично все, що тільки можна (були б лише гроші), а у нас люди потерпають від патологій, з якими вітчизняна медицина не може боротися. І не тому, що немає кому (з фахівцями якраз усе в порядку), а тому, що немає на чому... Узяти хоча б фіксатор — елементарна, здавалося б, річ для лікування онкохворих людей, яка дозволяє опромінювати не весь організм, а конкретну маленьку ділянку, на якій, власне, і виросла пухлина. За кордоном фіксатор давно використовують, у нас же тільки нещодавно з'явився перший такий апарат...

Всі статті рубрики