У майбутнє — на «сонячному таксі»

У майбутнє — на «сонячному таксі»

Першого грудня в польському місті Познань розпочала роботу двотижнева Світова конференція з кліматичних змін за участю делегацій зі 190 країн світу. Одна з найяскравіших подій цього форуму сталася 4 грудня, коли до павільйонів Познанської торговельної виставки під’їхав дивний автомобіль із причепом під назвою Solartaxi («Сонячне таксі»).

Швидший за кулю

Швидший за кулю

Британські інженери презентували модель ракетного автомобіля, який має стати найшвидшою машиною світу. 1997 року пілот Королівських ВПС Великої Британії Енді Грін увійшов у історію, коли на автомобілі Thrust SSC з авіаційним двигуном розвинув швидкість 1228 кілометрів за годину, тобто першим на планеті подолав звуковий бар’єр.

Азарт Президента

Азарт Президента

Віктор Ющенко — відомий любитель екстриму. Регулярне сходження на Говерлу, минулорічний спуск на човнах Білим Черемошем, недавній політ на бойовому винищувачі — це тільки деякі з епізодів «неспокійного» захоплення.

На двох колесах

На двох колесах

Володимир Супруненко стартував 17 червня від українсько–російського кордону на Луганщині і попрямував до крайньої західної точки України — закарпатського прикордонного міста Чоп. 11 областей зі Сходу до Заходу мандрівному романтику вдалось подолати до липня. На двох колесах чоловік проїхав майже дві тисячі кілометрів і ні на що не скаржиться — мандрівницький запал лише посилився. Та й вірний залізний «кінь», гірський велосипед, пана Супруненка не підвів: колеса жодного разу не підкачував, шини не проколював. Чоловік невпинно крутив педалі, милуючись навколишньою красою, та досліджував традиції регіонів: фольклор і рецепти місцевих страв. Свою подорож український Колумб характеризує не інакше, як експедицію «Українська широта». «УМ» вдалося почути найяскравіші враження з незвичайної подорожі.

Весілля у велошоломі

Весілля у велошоломі

Олена і Роман — активні учасники донецького туристичного клубу «Авангард», затяті любителі велотуризму і одні з небагатьох закоханих, хто приїхав до РАЦСу на велосипедах. Після одруження минуло всього кілька днів, а молодята вже продумують свій медовий місяць... на Кавказі. Звичайно, на велосипедах.

Від Президента пташка вилітає...

Від Президента пташка вилітає...

Фотографуванням Віктор Ющенко захоплюється ще з дитинства. Односельці згадують, як часто тоді ще зовсім юного майбутнього Президента можна було побачити із «Зенітом», в об’єктив якого потрапляли мальовничі хоружівські пейзажі, природа, люди. Згодом улюблене хобі довелося на деякий час відкласти, але нещодавно в руках Президента знову почали помічати фотоапарат.

Коли оживає історія

Коли оживає історія

Знову чується дзвін мечів... Не вві сні і не в кіно — навколо. Ці люди (а їх — ціла армія!) народилися в ХХ столітті, але живуть у середньовіччі. Для багатьох із них це хобі — історичне фехтування — важливіше за основну роботу. Неспокійною душею й полум’яним серцем вони належать до віку замків, королів і лицарських походів. Днями вони вкотре «оживили історію» в лісі під Києвом.

«Володар неба» був першою висотою...

«Володар неба» був першою висотою...

В альпіністській історії рівнинного Харкова з’явилася ще одна перемога. Цього разу над найвищою вершиною двох американських континентів — Аконкагуа. І хоча остання не належить до числа могутніх восьмитисячників, суворість гірського аргентинського клімату і незвично складна погода додали команді з семи харків’ян і одесита Олексія Гагаріна додаткових бонусів. Але, незважаючи на це, спортсмени своє весняне сходження вважають тільки підготовчим етапом до більш серйозної експедиції. Влітку вони планують вирушите до пакистанського Каракоруму — району одразу чотирьох відомих восьмитисячників.

Рибний день на крижині

Рибний день на крижині

Професіонали кажуть: рибалити треба цілий рік. Кожна пора викликає свій азарт від цього хобі. Для багатьох непосвячених загадкою було: в чому «філософська суть» зимової риболовлі? Виявилося, в тому, що в цей час «мисливця» і рибу розділяє найменша відстань — 10–20 сантиметрів льоду.

Ігри КОМПатріотів

Ігри КОМПатріотів

Рухаємося вперед та інформатизуємося разом зі світом: для більшості українців комп’ютер уже став таким самим «предметом першої необхідності», як холодильник чи телевізор. Комп’ютер допомагає в роботі, він же, підключений до інтернету, є найширшим вікном у світ, крім того, із комп’ютером можна непогано погратися й розважитися. Є люди, для яких комп’ютерні ігри — це більш ніж захоплення. І йдеться не про хворобливі манії, а про успіхи української збірної «геймерів» (гравців у комп’ютерні ігри, яка минулого тижня повернулася зі США, де відбувалися World Cyber Games 2007 — Всесвітні кібер–ігри. Уперше в історії проведення цих змагань, які регулярно влаштовує фірма «Самсунг», наша команда посіла призове місце в одній з ігрових дисциплін.