Миколай обирає Косів

Миколай обирає Косів

Для того щоб поспілкуватися із Сантою, не обов'язково тепер їхати у Лапландію. В Україні є свій головний розпорядник новорічних свят, не гірший від «імпортного», — святий Миколай, а віднині й у нього буде власна «резиденція». Проект, що включатиме розважально-ігрові поляни, оформлені за мотивами українських народних казок, спортивно-ігрові майданчики, театр, дитячу залізницю, музей, аквапарк, пошту, комплекс котеджів та сам Будинок святого Миколая, у якому діти відзначатимуть свята й просто весело проводитимуть час, постане перед малечею у всій своїй красі 19 грудня у Косові Івано-Франківської області. За задумом авторів проекту, тут діточки з різних куточків нашої держави зможуть «доторкнутися до культурних традицій України та виховати у собі духовність, консолідацію та добро».

Гра у хованки по-турецьки

Гра у хованки по-турецьки

Продовжуючи свою розповідь про осінню мандрівку до історичної турецької області Каппадокії, не можу не згадати про фортецю-скелю Учнішар та багатоярусне підземне місто Деринкую. «Спочатку в нору, потім — на гору», — такий жартівливий анонс видають туристам екскурсоводи, коли збираються повести іноземців на оглядини цих унікальних об’єктів. Й іронічно позирають на кремезних німецьких бюргерів та огрядних американців, які радо сприймають цю новину. А коли група починає героїчне сходження по вирублених у скелі східцях на велику висоту або ж навпочіпки спускається-протискується по вузьких тунелях під землю, сміються усі: і стрункі дівчата й хлопці, які легко долають шлях (хоч і згинаються мало не вдвічі), і туристи, які завдяки своїм габаритам ризикують застрягнути у проході (наче Вінні-Пух у гостях у Кролика), але все одно наполегливо йдуть уперед...

Прогулянка під водою

Прогулянка під водою

Мис Рас-Мохаммед є найпівденнішою точкою Синайського півострова. Його назва перекладається, як «борода Мохаммеда», оскільки за обрисами він нагадує голову бородатого чоловіка. Це місце добре відоме туристам, які відпочивали на єгипетському курорті Шарм-ель-Шейх. Воно знаходиться за якихось 25 кілометрів на південь від старої частини міста. Особливо цінують його дайвери, оскільки Рас-Мохаммед є найвідомiшою точкою для підводного плавання в околицях Шарм-ель-Шейха, всього Червоного моря і, можливо, світу. Біля центральної частини мису знаходяться найзахоплюючі підводні маршрути.

Мандрівка третя. Пiд'їжджаючи до Вроцлава

Мандрівка третя. Пiд'їжджаючи до Вроцлава

Я дуже люблю Польщу. З дитинства. Річ у тім, що моя рідна сестра Танюха одружилася з красенем-поляком Зигмунтом і полинула до Речі Посполитої будувати щасливе особисте життя. Відтоді я приїздила до Вроцлава, де вона оселилася, рік у рік, тому знаю його не гірше, ніж рідний Київ. А історія цього міста, розташованого на берегах Одри, дивовижна. Шістдесят років тому товариш Сталін підсунув до себе карту Європи, взяв червоного олівця й провів на ній кілька кривулястих ліній. Відтоді кордони Польщі посунулися на захід. І старовинне німецьке місто Бреслау перетворилося на Вроцлав. Щоправда, полякам довелося розлучитися зі Львовом. Хитрий Йосип Віссаріонович, як та підступна лисичка з народної казки, вимагав: «За курочку — гусочку, за гусочку — телятко, а за телятко — дівчинку». А щоб було ще цікавіше, до Вроцлава-Бреслау поселили колишніх львів'ян. Ось такий експеримент, наслідки якого можна спостерігати сьогодні. Та я не збираюся робити жодних політичних чи економічних висновків. Я просто мандрую.

Повний бардак — то є добре!

Повний бардак — то є добре!

Продовжуючи свою розповідь про подорож до турецької історичної області Каппадокія, не можу не згадати про сувеніри, які місцеві жителі продають мало не на кожному кроці. Це й скриньки, вирізані з туфу (м'якого каменю, схожого на черепашник); і глечики, виліплені з каппадокійської глини; і статуетки, вирізьблені з напівкоштовного онікса; килимки, гаманці, жіночі шаровари, хустки, амулети від пристріту і купа іншого дріб'язку, якого не купиш у Києві чи Одесі.

Видно садибу по ялинках,

Завдяки потужному розвитку гірськолижного центру «Буковель» курортна яремчанська зона переживає справжній туристичний бум. У мерії Яремче, як розповів «Україні молодій» заступник міського голови Ігор Яківчук, до кінця нинішнього року очікується приїзд мільйонного відвідувача, що майже втричі перевищить кількість гостей, прийнятих торік.

Лижі милі в рідній хаті

Виявляється, вітчизняні туристи в переважній більшості полюбляють мерзнути взимку вдома, в Україні. Принаймні про це свідчать статистичні дані. Як зазначає голова Державної служби туризму і курортів Анатолій Пахля, більшість українців взимку надає перевагу внутрішньому туризму, тобто відпочинку в Україні.

Мандрівка друга. Пітер

Мандрівка друга. Пітер

Різні люди вдаряють об землю лихом-журбою по-різному. Хтось починає бігати підтюпцем. Хтось п'є коньячок, закусюючи лобстерами (можна замінити горілкою й салом із чорним хлібом — ефект однаковий). А хтось сідає на перший-ліпший потяг-літак-корабель і їде світ за очі. При цьому оте «світ за очі» може бути у приміському лісочку під гіллястою дикою грушею, а може міститися десь у Таїланді на острові Пукет. Я ж для себе винайшла новий вид навколосвітньої мандрівки — поетапний. Тобто почала їздити туди, куди мене кликали друзі та знайомі і куди через безліч причин не могла потрапити останні років десять.

Не з рюкзаком, а з дипломатом

Не з <a href="http://puhovik.kiev.ua/category/assortiment-k-prodaze/рюкзаки/"><font color="#000000">рюкзаком</font></a>, а з дипломатом

Діловий туризм - важлива складова туристичної індустрії і одна з найперспективніших у світі й Україні. От тільки поки що цей бізнес у нас у зародковому стані. Суть ділового туризму найкраще висловлюється англійською абревіатурою MICE, що українською розшифровується як «ділові зустрічі, заохочувальні поїздки, конференції, виставки».

Вдаримо об Землю...

Вдаримо об Землю...

Звідки з'явилася ця божевільна ідея - вирушити в навколосвітню мандрівку? І взагалі, навіщо люди їдуть світ за очі? Щоб побачити руїни Колізею чи видертися на рідну Говерлу? Чи пірнути у Червоне море й пливти серед яскравих, мов неонові вивіски, риб і почуватися мешканцями велетенського підігрітого акваріума?